Skip to content

127 Stevens AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1986

Last Sale Date
Dec 26, 2021

Property Information

Block99
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description2SF2CBIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,121
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,100
47%
Improvement Value:$177,900
53%
Total Assessment$335,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,162+1.5%
2024$10,995+2.2%
2023$10,760+0.9%
2022$10,663+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1986