Skip to content

65-89 Lodi St.Passaic, NJ 07055

Last Sale Date
Oct 12, 1999

Property Information

Block1029
Lot25
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1 F
Dwellings---
ZoningM-2
Sq Footage---
Acreage1.74

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$635,000
83%
Improvement Value:$131,400
17%
Total Assessment$766,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$31,599+3.0%
2024$30,687+6.5%
2023$28,817+0.8%
2022$28,594+1.5%
Property History

No events match the selected filters.