Skip to content

69 Jefferson StPassaic, NJ 07055

Public Property

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jan 10, 2022

Property Information

Block1086
Lot14

Dwellings---
ZoningM-2
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$133,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$133,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$8,234+0.8%
2022$8,171+1.5%
2021$8,053+2.2%
2020$7,880+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

DeedBook 4226, Page 221

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 2035, Page 254

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 1666, Page 6

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 428, Page 110