Skip to content

192 Gregory Ave.Passaic, NJ 07055

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block2146
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1 CB
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,300
22%
Improvement Value:$444,400
78%
Total Assessment$572,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,612+3.0%
2024$22,931+6.5%
2023$21,534+0.8%
2022$21,367+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0