Skip to content

206 & Int JeffersonPassaic, NJ 07055

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 7, 2018

Property Information

Block4128
Lot85
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3CB
Dwellings---
ZoningC
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$238,600
42%
Improvement Value:$335,700
58%
Total Assessment$574,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,678+3.0%
2024$22,995+6.5%
2023$21,594+0.8%
2022$21,427+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook S148, Page 334