Skip to content

64 66 BroadwayPassaic, NJ 07055

Commercial

Last Sale Price
$460,000
Last Sale Date
May 21, 2018

Property Information

Block2152
Lot32
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 F O1F
Dwellings---
ZoningC-R
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,600
23%
Improvement Value:$391,800
77%
Total Assessment$509,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,003+3.0%
2024$20,396+6.5%
2023$19,153+0.8%
2022$19,006+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$460,000

To:

DeedBook 3316, Page 45

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook H130, Page 182