Skip to content

328 Gregory AvePassaic, NJ 07055

Built 1920

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block2160
Lot75
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-1FAMILY
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,862
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,300
39%
Improvement Value:$107,700
61%
Total Assessment$178,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,339+3.0%
2024$7,127+6.5%
2023$6,693+0.8%
2022$6,641+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920