Skip to content

382 Oak StPassaic, NJ 07055

Built 1910

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block2175
Lot60
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5S-1FAMILY
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage973
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,500
44%
Improvement Value:$84,400
56%
Total Assessment$150,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,222+3.0%
2024$6,042+6.5%
2023$5,674+0.8%
2022$5,630+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910