Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
394 Oak StPassaic, NJ 07055
Last Sale Date
Oct 10, 2000
Property Information
Block2175
Lot66
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1 B
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.12
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$76,000
20%
Improvement Value:$306,000
80%
Total Assessment$382,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $15,750 | +3.0% |
| 2024 | $15,295 | +6.5% |
| 2023 | $14,363 | +0.8% |
| 2022 | $14,252 | +1.5% |
Property History
No events match the selected filters.