Skip to content

184 Myrtle AvePassaic, NJ 07055

Apartment

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Dec 20, 2016

Property Information

Block2180
Lot20
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SB/6U/APT
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,700
18%
Improvement Value:$285,500
82%
Total Assessment$348,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,356+3.0%
2024$13,942+6.5%
2023$13,092+0.8%
2022$12,991+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

To:

DeedBook 2986, Page 218