Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
86-90 Grant StPassaic, NJ 07055
Last Sale Date
Oct 14, 1994
Property Information
Block3219
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class11
DescriptionTWNHSE-2FAMILY
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2007 | $424 | +3.5% |
| 2006 | $410 | +4.1% |
| 2005 | $393 | +1.4% |
| 2004 | $388 | -0.2% |
Property History
No events match the selected filters.