Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
565 BroadwayPassaic, NJ 07055
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 16, 2020
Property Information
Block3308
Lot62
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2 B
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.79
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$574,700
39%
Improvement Value:$886,300
61%
Total Assessment$1,461,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.