Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
198 Harrison StPassaic, NJ 07055
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2024
Property Information
Block4063
Lot48
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2S/RETAIL/2APT
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$63,800
51%
Improvement Value:$60,500
49%
Total Assessment$124,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,125 | +3.0% |
| 2024 | $4,977 | +6.5% |
| 2023 | $4,674 | +0.8% |
| 2022 | $4,638 | +1.5% |
Property History
No events match the selected filters.