Skip to content

165 Harrison St.Passaic, NJ 07055

Built 2018

Last Sale Date
Jan 8, 2014

Property Information

Block4068
Lot55
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-2FAMILY
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,994
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,600
18%
Improvement Value:$304,700
82%
Total Assessment$370,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,267+3.0%
2024$14,827+6.5%
2023$13,923+0.8%
2022$13,816+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2018