Skip to content

128-130 E Main St(Block 117 Lot 19)Paterson, NJ 07522

Vacant Land

Last Sale Price
$976,000
Last Sale Date
Nov 11, 2020

Property Information

Block117
Lot19

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$13,627+11.8%
2019$12,189-4.1%
2018$12,713+5.6%
2017$12,036-14.7%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$976,000

To:

DeedBook 3961, Page 62

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook D2574, Page 224

Property Sale

Sale
$150,000

From:

To:

DeedBook 2553, Page 95Recorded11/20/2014

Property Sale

Sale
$480,000
DeedBook D1471, Page 169

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook D555, Page 140