Skip to content

102-106 Chatham AvePaterson, NJ 07502

Last Sale Price
$301,150
Last Sale Date
May 28, 2021

Property Information

Block1711
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1 ST/CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,064
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$105,500
48%
Improvement Value:$113,200
52%
Total Assessment$218,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,143+3.9%
2024$10,723+9.5%
2023$9,789+7.2%
2022$9,131+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$301,150

To:

Sq Ft1,064DeedBook 4076, Page 128