Skip to content

156-170 E 5th StPaterson, NJ 07524

Last Sale Date
Aug 14, 2003

Property Information

Block1801
Lot4

Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage2.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$551,000
26%
Improvement Value:$1,566,500
74%
Total Assessment$2,117,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$107,887+3.9%
2024$103,821+9.5%
2023$94,779+7.2%
2022$88,406+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$1,200,000
DeedBook D740, Page 149