Skip to content

64-74 E 6th StPaterson, NJ 07524

Commercial

Last Sale Price
$15,000,000
Last Sale Date
May 16, 2022

Property Information

Block1903
Lot6

Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$126,900
69%
Improvement Value:$57,000
31%
Total Assessment$183,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,370+3.9%
2024$9,017+9.5%
2023$8,231+7.2%
2022$7,678+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$15,000,000

To:

DeedBook 4323, Page 165