Skip to content

45-53 E 13th StPaterson, NJ 07524

Public Property

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Apr 30, 1999

Property Information

Block2007
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 FB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$120,000
87%
Improvement Value:$18,600
13%
Total Assessment$138,600

Sale
$350,000

To:

DeedBook 161, Page 295