Skip to content

90-92 N 1st StPaterson, NJ 07522

Built 1877

Last Sale Date
Jul 3, 1979

Property Information

Block210
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description125 N MAIN ST
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,700
85%
Improvement Value:$13,300
15%
Total Assessment$86,000

Built

Year Built: 1877