Skip to content

23 E 16th StPaterson, NJ 07524

Commercial

Last Sale Price
$675,000
Last Sale Date
Jan 18, 2016

Property Information

Block2203
Lot3

Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
78%
Improvement Value:$11,900
22%
Total Assessment$53,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,001+3.9%
2024$2,888+9.5%
2023$2,636+7.2%
2022$2,459+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$675,000

To:

DeedBook 2765, Page 106