Skip to content

304 Presidential BlvdPaterson, NJ 07522

Commercial

Last Sale Price
$15,000
Last Sale Date
Dec 12, 2023

Property Information

Block221
Lot7

Dwellings---
ZoningB-1
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$9,800
88%
Improvement Value:$1,300
12%
Total Assessment$11,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$566+4.0%
2024$544+9.5%
2023$497+7.2%
2022$463+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$15,000

To:

DeedBook 4639, Page 57

Property Sale

Sale
$17,500

From:

To:

DeedBook 3530, Page 149Recorded3/8/2019

Property Sale

Sale
$4,500
DeedBook D1553, Page 192

Property Sale

Sale
$4,500
DeedBook D389, Page 295