Skip to content

202-204 Lyon StPaterson, NJ 07524

Commercial

Last Sale Price
$87,500
Last Sale Date
Mar 7, 2017

Property Information

Block2805
Lot4

Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage640
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,000
82%
Improvement Value:$12,100
18%
Total Assessment$68,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,470+3.9%
2024$3,339+9.5%
2023$3,048+7.2%
2022$2,843+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$87,500

To:

Sq Ft640DeedBook 3017, Page 75

Property Sale

Sale
$85,000

From:

To:

DeedBook 2778, Page 93Recorded2/22/2016