Skip to content

141-143 Warren StPaterson, NJ 07524

Last Sale Date
Aug 30, 1977

Property Information

Block2921
Lot25
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1.5F 1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,083
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,300
31%
Improvement Value:$64,800
69%
Total Assessment$94,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,794+3.9%
2024$4,614+9.5%
2023$4,212+7.2%
2022$3,929+3.0%
Property History

No events match the selected filters.