Skip to content

184 Wait StPaterson, NJ 07524

Commercial

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Jun 30, 2006

Property Information

Block3002
Lot6

Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,200
50%
Improvement Value:$27,400
50%
Total Assessment$54,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,782+3.9%
2024$2,677+9.5%
2023$2,444+7.2%
2022$2,280-38.1%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$650,000

To:

DeedBook 1298, Page 84