Skip to content

265 Governor St(Unit C002)Paterson, NJ 07501

Last Sale Price
$334,000
Last Sale Date
Nov 30, 2023

Property Information

Block3209
Lot18
QualifierC002
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1138 SF 3 BDRM
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,138
Acreage2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,211+3.9%
2024$5,977+9.5%
2023$5,456+7.2%
2022$5,089+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$334,000

To:

Sq Ft1,138DeedBook 4644, Page 132