Skip to content

63 Godwin Ave(Unit C0001)Paterson, NJ 07501

Last Sale Price
$144,043
Last Sale Date
Jul 18, 2022

Property Information

Block3604
Lot35
QualifierC0001
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2F CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,121
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
19%
Improvement Value:$84,000
81%
Total Assessment$104,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,299+3.9%
2024$5,099+9.5%
2023$4,655+7.2%
2022$4,342+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$144,043

To:

Sq Ft1,121DeedBook 4369, Page 173

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook D3316, Page 229

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook D1950, Page 70