Skip to content

663 E 22nd StPaterson, NJ 07504

Last Sale Price
$41,000
Last Sale Date
Nov 12, 1982

Property Information

Block3803
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2.5 F
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,500
20%
Improvement Value:$202,800
80%
Total Assessment$252,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,855+3.9%
2024$12,370+9.5%
2023$11,293+7.2%
2022$10,534+3.3%
Property History

Property Sale

Sale
$41,000

To:

Sq Ft2,376DeedBook 109, Page 554