Skip to content

594-600 BroadwayPaterson, NJ 07514

Church/Charitable

Last Sale Price
$106,000
Last Sale Date
Jul 13, 1984

Property Information

Block3807
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2.5BR
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage7,082
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$98,500
10%
Improvement Value:$845,200
90%
Total Assessment$943,700

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$106,000

To:

Sq Ft7,082DeedBook 112, Page 146