Skip to content

421 Graham AvePaterson, NJ 07501

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 20, 2024

Property Information

Block4102
Lot20

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,900
75%
Improvement Value:$11,100
25%
Total Assessment$45,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,293+3.9%
2024$2,206+9.5%
2023$2,014+7.2%
2022$1,879+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 4210, Page 169Recorded1/4/2022

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook D647, Page 242