Skip to content

697 E 18th StPaterson, NJ 07501

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 20, 2022

Property Information

Block4209
Lot12

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,300
89%
Improvement Value:$4,700
11%
Total Assessment$44,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,242+3.9%
2024$2,157+9.5%
2023$1,969+7.2%
2022$1,837+1.0%
Property History
Foreclosures1