Skip to content

88-90 Reservoir AvePaterson, NJ 07501

Last Sale Date
Mar 2, 2020

Property Information

Block4804
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 CB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,632
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,800
37%
Improvement Value:$102,300
63%
Total Assessment$162,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,009+4.0%
2024$7,698+9.9%
2023$7,006+7.5%
2022$6,518+3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0