Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
15 Mary StPaterson, NJ 07503
Last Sale Date
Aug 21, 1996
Property Information
Block5505
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description3F & 2F
Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage4,365
Acreage0.09
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$127,600
27%
Improvement Value:$344,900
73%
Total Assessment$472,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $24,074 | +3.9% |
| 2024 | $23,167 | +9.5% |
| 2023 | $21,149 | +7.2% |
| 2022 | $19,727 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.