Skip to content

1264 Madison AvePaterson, NJ 07503

Last Sale Date
Dec 17, 1987

Property Information

Block5703
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,750
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,900
16%
Improvement Value:$162,300
84%
Total Assessment$192,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,793+3.9%
2024$9,424+9.5%
2023$8,603+7.2%
2022$8,024+3.4%
Property History

No events match the selected filters.