Skip to content

32 Elizabeth StPaterson, NJ 07503

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2021

Property Information

Block5703
Lot30
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,762
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,500
26%
Improvement Value:$117,600
74%
Total Assessment$159,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,106+3.9%
2024$7,801+9.5%
2023$7,121+7.2%
2022$6,642+3.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook S164, Page 56