Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
150 Madison StPaterson, NJ 07501
Commercial
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Aug 22, 2011
Property Information
Block6005
Lot10
Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage2,050
Acreage0.06
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$51,300
38%
Improvement Value:$83,700
62%
Total Assessment$135,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,878 | +3.9% |
| 2024 | $6,619 | +9.5% |
| 2023 | $6,043 | +7.2% |
| 2022 | $5,636 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.