Skip to content

9 Cliff StPaterson, NJ 07522

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Mar 27, 2003

Property Information

Block603
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,684
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,400
14%
Improvement Value:$162,400
86%
Total Assessment$188,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,619+3.9%
2024$9,257+9.5%
2023$8,451+7.2%
2022$7,882+3.3%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000

To:

Sq Ft2,684DeedBook 576, Page 1