Skip to content

5-7 Cliff StPaterson, NJ 07522

Commercial

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Jun 19, 2006

Property Information

Block603
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1 B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,400
86%
Improvement Value:$7,600
14%
Total Assessment$53,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,700+3.9%
2024$2,599+9.5%
2023$2,372+7.2%
2022$2,213+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

To:

DeedBook 1276, Page 155