Skip to content

44 State StPaterson, NJ 07501

Last Sale Date
Feb 26, 1999

Property Information

Block6313
Lot16

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,100
77%
Improvement Value:$12,600
23%
Total Assessment$55,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,838+3.9%
2024$2,731+9.5%
2023$2,493+7.2%
2022$2,325+1.0%
Property History

No events match the selected filters.