Skip to content

104 Gould AvePaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Jun 6, 1995

Property Information

Block6705
Lot26

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$66,100
82%
Improvement Value:$14,200
18%
Total Assessment$80,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,091+3.9%
2024$3,937+9.5%
2023$3,594+7.2%
2022$3,353+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$60,000

To:

DeedBook 140, Page 223