Skip to content

881 Main StPaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Dec 18, 2002

Property Information

Block6711
Lot22

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,200
83%
Improvement Value:$12,900
17%
Total Assessment$78,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,979+3.9%
2024$3,829+9.5%
2023$3,496+7.2%
2022$3,261+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000

To:

DeedBook 536, Page 31