Skip to content

77-83 Hazel St(Unit T01)Paterson, NJ 07503

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1,900,000
Last Sale Date
Jan 28, 2026

Property Information

Block6807
Lot8
QualifierT01

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$792,000
100%
Total Assessment$792,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$40,352+3.9%
2024$38,832+9.5%
2023$35,450+7.2%
2022$33,066+8.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$1,900,000
DeedBook 5042, Page 286Recorded1/30/2026

Property Sale

Sale
$800,000

To:

DeedBook 4152, Page 219