Skip to content

101-103 Lehigh AvePaterson, NJ 07503

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Sep 16, 2022

Property Information

Block7109
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,240
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,600
38%
Improvement Value:$78,300
62%
Total Assessment$125,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,415+3.9%
2024$6,173+9.5%
2023$5,635+7.2%
2022$5,256+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

To:

Sq Ft1,240DeedBook 4411, Page 79