Skip to content

103-105 Lehigh AvePaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 19, 2024

Property Information

Block7109
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1B
Dwellings---
ZoningMU
Sq Footage3,731
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,800
31%
Improvement Value:$140,900
69%
Total Assessment$204,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,429+3.9%
2024$10,036+9.5%
2023$9,162+7.2%
2022$8,546+8.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 4411, Page 91Recorded10/12/2022