Skip to content

128-132 22nd AvePaterson, NJ 07513

Last Sale Date
Apr 22, 1996

Property Information

Block7407
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description1.5F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,150
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,100
30%
Improvement Value:$161,100
70%
Total Assessment$230,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,729+3.9%
2024$11,287+9.5%
2023$10,304+7.2%
2022$9,611+3.1%
Property History

No events match the selected filters.