Skip to content

98-100 E 33rd StPaterson, NJ 07514

Last Sale Date
Jan 30, 2015

Property Information

Block8405
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2F 2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,078
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,400
18%
Improvement Value:$196,300
82%
Total Assessment$238,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,162+3.9%
2024$11,703+9.5%
2023$10,684+7.2%
2022$9,966+3.3%
Property History

No events match the selected filters.