Skip to content

656 21st AvePaterson, NJ 07513

Last Sale Date
Feb 6, 2016

Property Information

Block8812
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description1.7F 2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,057
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,000
22%
Improvement Value:$154,100
78%
Total Assessment$197,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,042+3.9%
2024$9,664+9.5%
2023$8,822+7.2%
2022$8,229+3.2%
Property History

No events match the selected filters.