Skip to content

934-936 E 22nd StPaterson, NJ 07513

Last Sale Date
Mar 17, 2010

Property Information

Block9009
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F 2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,034
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,100
28%
Improvement Value:$165,600
72%
Total Assessment$229,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,703+3.9%
2024$11,262+9.5%
2023$10,281+7.2%
2022$9,590+3.2%
Property History

No events match the selected filters.