Skip to content

26 Park LaneWayne, NJ 07470

Last Sale Price
$87,000
Last Sale Date
Jun 22, 2022

Property Information

Block103
Lot29
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class13
Description---
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage619
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,000
93%
Improvement Value:$3,700
7%
Total Assessment$56,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,371+4.0%
2024$3,242-23.2%
2023$4,219+0.4%
2022$4,200+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$87,000

To:

Sq Ft619DeedBook 4337, Page 207

Property Sale

Sale
$65,000
Sq Ft619DeedBook 3938, Page 246Recorded1/7/2021