Skip to content

41 Peach WayWayne, NJ 07470

Built 1946

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 10, 2025

Property Information

Block106
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class15
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,602
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,800
53%
Improvement Value:$64,200
47%
Total Assessment$136,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,087+4.0%
2024$7,776+1.2%
2023$7,681+0.4%
2022$7,647+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$250,000

To:

DeedBook 584, Page 158

Property Built

Built

Year Built: 1946